Pazaryeri’nde Kimsesiz Çocuklar Unutulmadı

Haber Tarihi : 05.05.2012 17:04:45 Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde, kimsesiz çocuklar yararına konser tertiplendi.
A +   A -

Çarşı Meydanı’ndaki konserde İtalya, İspanya, Romanya, Fransa ve ev sahibi Türkiye'den pek çok genç sanatçı sahne alırken, ilçe halkı konsere yoğun ilgi gösterdi. Programın Pazaryeri Kaymakamlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Pazaryeri Belediyesi işbirliği ile "kimsesiz çocuklar için çal / play for orhphans" projesi kapsamında düzenlendiği bildirildi.

Konsere Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Faruk Akın, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş İsmail Erdin, İl Genel Meclis Üyesi Nazmi Ceyhan, siyasi parti ve STK temsilcileri, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda Pazaryerili vatandaş katıldı.

Düzenlenen konser ile toplumun dikkatini kimsesiz çocuklara yöneltmeye çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Çağlar, "Sanat sayesinde farklılıklar ortadan kalkar ve insanlığın ortak değerleri ortaya çıkar. Her ne kadar toplum olarak "kimsesiz çocuklar" şeklinde iç acıtıcı hitapta bulunuluyorsak da, onlara yalnız olmadıklarını hatırlatmak devlet, ve millet olarak bizlerin görevidir. Pazaryeri ilçemizde bu tür organizasyonları sıklıkla yapmaya devam edeceğiz. Pazaryeri ilçesi olarak böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yapmanın büyük mutluluğunu yaşadık. Konser sayesinde, toplumun dikkatini kimsesiz çocuklar üzerine yoğunlaştırdığımıza inanıyorum" diye konuştu.

Konserde emeği geçenlere teşekkür eden Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ise, "Sosyal ve kültürel faaliyetlerle Pazaryerili hemşerilerimizin moral seviyesini yüksek tutmaktan mutluluk duyuyoruz. Konser organizasyonu için yurtdışından gelen misafirlerimize, Kaymakamımız sayın Oğuz Alp Çağlar'a ve Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'na teşekkür ediyorum" dedi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !