Seyirciler Maça Girebilmek İçin Dakikalarca Kapı Çaldılar

Haber Tarihi : 19.12.2017 12:17:24 Bilecik’te hafta sonu oynanan Bilecikspor-Gölpazarı Belediyespor karşılaşması başladıktan sonra maça girmek isteyen taraftarlar, seyirci kapsının kapalı olması sebebiyle dakikalarca giriş kapısını çaldılar.
A +   A -

Bilecik 1. Amatör Lig 13’üncü hafta müsabakası Bilecikspor-Gölpazarı Bilecik Edebali Stadında karşı karşıya gelirken, stat kapısının kapalı olması sebebiyle seyirciler dakikalarca maça girebilmek için kapı çaldılar. Maçın başlama düdüğünün çalmasından dakikalarca sonra maça girmek isteyen seyirciler stadın tek giriş kapısı olan kapının kapalı olduğunu gördüler. Önceden maç başladıktan sonra gelen seyirciler kapıda bulunan ipi açarak içeri girerken, bu sefer ipin olmaması sebebiyle dışarı da kaldılar. Yaklaşık 15 dakika demir kapıya vuran bir kaç taraftar içeriden kapı açılmayınca dakikalarca maça giremediler. Şans eseri bir seyircinin dışarı çıkması ile açılan kapı sonucu seyirciler içeri girdi. Stat kapısına taş ile kapanmasını engel seyirciler rüzgarın etkisi ile kapının tekrar kapanmasına engel olamadılar. Öte yandan İHA muhabirinin stat sorumlusunu aramasının ardından giriş kapısı güvenlik noktasına gelen görevli kapıyı tekrar açtı.

"Giren nasıl girmiş"

Telefonla İHA muhabirinin ulaştığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çalışanı İsmail Özdil ise; stat amirine ulaşarak kapıyı açtıracağını söyledi.

Daha sonra muhabire dönen Özdil, "Ben aradım kapı açıkmış. Maça giren seyirciler nasıl girmiş de o seyirciler giremiyormuş" cevabını verdi.

"Eleman eksiği var"

Edebali Stadı Amiri Özcan Gürsoy, tek güvenliğin stat etrafındaki bütün tesislere baktığı ve eleman sıkıntısı çekildiğini söyledi."Gerekli araştırmayı yapacağız"

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Müdürü Hasan Uğur Yücel ise; kurumlarında çalışan sıkıntısının olmadığı dile getirerek, "Konu hakkında gerekli soruşturmayı yapacağız. Bizler çalışanlarımızı futbol müsabakaları olduğu zaman nereye ne ihtiyaç varsa ona göre görevlendirme yapıyoruz. Bu konuda bir aksaklık varsa gerekli araştırmayı yapacağız" dedi.