Şiirleriyle Yunus Emre Anlatıldı

Haber Tarihi : 21.05.2013 11:57:46 Bilecik’in Bozüyük ilçesinde Sivrihisarlılar Kültür, Sosyal Yardımlaşma ve Tanıtım Derneği tarafından, Prof. Dr. Ömer Adil Atasoy'un konuşmacı olarak katıldığı "Yunus Emre şiirlerinin birlikte yaşam kültürümüze etkileri" konulu bir konferans düzenlendi.
A +   A -

Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Ardından Dernek Başkanı Taner Gürkök tarafından derneğin çalışmalarını içeren kısa bir açılış konuşması yapıldı. Devamında Prof. Dr. Ömer Adil Atasoy'un konferansına geçildi. Atasoy, Bozüyük Sivrihisarlılar Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Tanıtım Derneği Başkanı Taner Gürkök, Prof. Dr. Atasoy'a plaket verdi. Gürkök'e Prof. Dr. Atasoy tarihi berat resmi, Sivrihisarlılar Eğitim Vakfı Başkanı Naci Şakar ve Eskişehir Sivrihisarlılar Derneği Başkanı Burhanettin Sarıkaya'ya da seramik tabak hediye etti.

Konferansı, Bilecik Valisi H. İbrahim Akpınar'ın eşi Dr. Nihal Akpınar, Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Sertler, Sivrihisar ve Köylüleri Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Yusuf Özey, Bilecik Alperen Ocakları Başkanı Ömer Ekincioğlu, İl Genel Meclis Üyesi İ. Zeki Uyanık, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar dinledi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !