Söğüt'te Üniversite Öğrencilerine Öğrenci Otağı Yapılıyor

Haber Tarihi : 11.04.2018 11:35:51 Bilecik Belediyesi tarafından Söğüt Meslek Yüksek Okulu Yerleşkesine kazandırılan öğrenci otağı için hazırlanan protokol, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş tarafından imzalandı.
A +   A -

Bilecik Belediye Başkanı Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, hazırlanan protokolü imzalayarak, otak hakkında bilgi verdi.

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi işbirliğinde güzel bir çalışmanın daha gerçekleştirildiğine dikkat çeken Bilecik Belediye Başkanı Bilecik Belediyesi ve Şeyh Edebali Üniversitesi işbirliğinde Söğüt Meslek Yüksek Okuluna yeni bir Öğrenci Otağı kazandırdık. Bizim Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesindeki gibi güzel bir Öğrenci Otağı. Buna ilişkin gerekli protokolü imza altına aldık. Hedefimiz, amacımız, bütün çabamız, gerçekten 2023, 2053 ve 2071 neslini yetiştirirken gençlerimize güzel ve faydalı ortamlar hazırlamaktır. Çünkü gerçekten şehirleri imar edebiliriz ama nesilleri ihya etmeyi başaramazsak, imar ettiğimiz şehirler bir gün gelir, yetiştirmeyi ihmal ettiğimiz gençlik tarafından tahrip edilebilir. Onun için nesillerimizin iyi şartlar içerisinde yetişmesi noktasında Bilecik Belediyesi olarak her zaman eğitim camiasının yanındayız. Üniversitemizin de Bilecik’in önemli bir değeri ve lokomotifi olduğunu biliyoruz ve burada okuyan öğrenci kardeşlerimizin en üst düzey misafirleri olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda bizlere bu güzel hizmeti gerçekleştirmeye imkan veren Sayın Rektörümüz ve bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah öğrencilerimiz ve ilçemiz için güzel bir çalışma olur’’ ifadelerini kullandı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ise, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür ederek; ‘’Belediye Başkanımız Söğüt Meslek Yüksek Okulunda da böyle bir hizmet talep edildi. Bizler bu talebi başkanımıza ilettik ve Belediye Başkanımız Selim Yağcı da memnuniyetle karşıladı. Bugün bu güzel çalışmanın protokolünü imzaladık. İnşallah öğrencilerimiz ve üniversitemize hayırlı ve uğurlu olur’’ ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş tarafından imzalandı.