Taekwondo Şampiyonları Bilecik'ten

Haber Tarihi : 22.03.2018 11:41:23 Taekwondo Taekwondo Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası, Avrupa Kulüpler Şampiyonası, Uluslararası Turkısh Open Taekwondo Turnuvası ve ‘‘Internatıonal Ukraine Open’’ Taekwondo Turnuvası sonucunda dereceye giren Bilecikli öğrenciler kentin gururu oldular.
A +   A -

Bilecik’in şampiyonlarını makamında kabul eden Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, ‘‘Güçlükler başarının değerini arttıran süslerdir sizlerde güçlükleri aşarak azimli ve düzenli çalışmalarınız sonucunda bu başarıları elde ederek bizleri onure ettiniz. Ulusal ve uluslar arası arenada aldığınız bu önemli derecelerden dolayı siz şampiyon sporcularımızı ve bu başarıların mimarı olan antrenörlerimiz Mesur Düş’ü, Alper Bayraktar’ı, Güven Tanyeri’ni ve Gökalp Yıldız’ı tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere hediye takdiminde bulundu.

Öte yandan dereceye giren öğrenciler Ceren Tuna Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Genç Bayan 63 kilogram 3’üncüsü, Mehmet Oral Türkiye Taekwondo Şampiyonası Genç Erkek 48 kilogram 2’ncisi, Avrupa Kulüpler Şampiyonası Gençler 48 kilogram 1’incisi, ‘‘International Ukraine Open’’ Taekwondo Turnuvası 51 kilogram 2’ncisi, Şüheda Yangın Avrupa Kulüpler Şampiyonası Yıldızlar 3’üncüsü, Zehra Arı 6’ıncı Avrupa Kültür Kulüpler Taekwondo Şampiyonası 59 kilogram 3’üncüsü, Ali Osman Üstün Uluslar arası Turkısh Open Taekwondo Turnuvası 49 kilogram 3’üncüsü, Zeynep Nur Sarıçiçek Uluslar arası Turkısh Open Taekwondo Turnuvası 37 kilogram 3’üncüsü, Fatma Nur Aşçı ‘‘Internatıonal Ukraine Open’’ Taekwondo Turnuvası 44 kilogram 3’üncüncüsü oldu. Sporcular, Bilecik’e toplamda 1 altın, 1 gümüş ve 6 bronz madalyayla geri döndüler.