TB2L; Bornova Belediye Spor Açıklaması 81 Bilecik Belediye Spor Açıklaması67

Haber Tarihi : 24.01.2018 11:56:13 Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) 15’inci hafta müsabakasında Bilecik Belediye Spor deplasmanda Bornova Belediye Spor’a yenildi.
A +   A -

Bilecik Belediye Spor, 13 takımlı Türkiye Basketbol 2. Ligi (TB2L) A grubunun 15’inc hafta müsabakasında İzmir temsilcisi Bornova Belediye Spor’a 81-67 yenilerek ligde 12’inci mağlubiyeti aldı. Bornova Atatürk Spor Salonu’nda oynan müsabakaya Can Tuğ, Aykut Karçığı, Ferit Deniz, Oğuz Acar, Burak Burhan beşi ile başlayan deplasman ekibi Bilecik Belediye Spor, ilk periyotta potasında 17 sayı görürken bu karşın 11 sayı üretebildi. İlk periyot 17-11’lik Bornova Belediye Spor üstünlüğü ile geçildi. İkinci periyotta Aykut Karçığı ve Can Tuğ ile arka arkaya bulduğu sayılarla rakibine üstünlük kuran Bilecik Belediye Spor, bu periyotta 22 sayı üretti. Bu periyot sonunda ekipler soyunma odasına 33-33’lük skorla gitti. Üçüncü periyotta Bilecik Belediye Spor Aykut Karçığı, Ferit Deniz ve Can Tuğ ile sayı üretirken, Bornova Belediye Spor’a Güray Dalaman, Berkay Genç ve Ayhan Kentli ile cevap verdi. Bu periyotta da rakipler 21’er sayı üreterek son periyoda 54-54’lük skorla girdileri.

Bilecik Belediye Spor son periyotta oyundan düşüyor

Bilecik Belediye Spor son periyotta oyundan düştü. Bu periyotta 13 sayı üreten deplasman ekibi potasında 27 sayı görmesi üzerine maçı 81-67 kaybetti. Bilecik Belediye Spor oynadığı çoğu maçın son periyoduna rakibiyle başa baş girerken, bu periyotta oyundan düşmesi sonucu çoğu maçı kaybetmişti. Bu maçı da son periyotta rakibine veren Bilecik Belediye Spor ligde 12’inci mağlubiyeti alarak, son sıralarda ki yerini korudu.

Öte yandan Bilecik Belediye Spor bu hafta kensi saha ve seyircisi önünde İTÜ ile karşı karşıya gelirken, İTÜ bu hafta Bilecik Belediye Spor’un düşme hattındaki rakibi Antalya temsilcisi Kepez Belediye Spor’a 1 sayı farklı yenildi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !