Teşvikler, 8 Aylık Geçmişi De Kapsayacak

Haber Tarihi : 17.08.2011 13:13:48 Bilecik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİSİAD) tarafından düzenlenen iftara katılan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof.
A +   A -

Dr. Davut Kavranoğlu, sanayicilerin teşviki beklemeden yatırımlarına devam etmelerini, teşvikin 8 ay geriye dönük işleyeceğini söyledi.
Subaşı Restoranda düzenlenen iftar programına, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, KİT Komisyonu Başkanı ve Bilecik Milletvekili Dr. Fahrettin Poyraz, Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, Belediye Başkanı Selim Yağcı, sanayici ve işadamları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan BİSİAD Başkanı Yusuf Subaşı, Bilecik’in teşvikten istediğini alamadığını, bu nedenle bölgeler arası haksız rekabet oluştuğunu belirtti ve Bilecik’in teşvik kapsamına alınması gerektiğini söyledi.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ise, hem sanayici hem de bilim adamı olduğunu, her iki taraftan da olaya bakabildiğini belirtti. Türkiye’nin istikrarı yakaladığını ve bunun devam edeceğini de belirten Kavranoğlu, teşvik konusunda da yeni düzenlemeler yapılacağının altını çizdi. Sanayici ve yatırımcıların yatırım yapmak için teşviği beklememeleri gerektiğinin de altını çizen Kavranoğlu, “Yeni yapılan düzenlemeyle bundan sonra çıkacak olan teşvikler, sadece çıktıkları tarihten itibaren değil, 8 ay gibi bir geçmiş süreci kapsayacak” dedi.
Türkiye’nin ihracat hedefinin 500 milyar dolar olduğunu da belirten Kavranoğlu, “Bu ihracatı biz değil sizler yapacaksınız. Biz de size her türlü kolaylığı sağlayacağız” diye konuştu.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !