Tiyatronun Usta İsimleri Bilecik'te Sahne Aldı

Haber Tarihi : 20.11.2017 10:28:30 Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen Uluslararası Bilecik Tiyatro Festivalinde sahne alan ’’Vay Sen Misin Ben Olan’’ adlı oyun ile usta tiyatro oyuncuları sahne aldı.
A +   A -

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahne alan ve seyircilerden büyük ilgi gören oyunu Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ve tiyatro severler izledi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyun sonunda yaptığı konuşmada Bilecik’te tiyatro ve sanat adına güzel çalışmaların yapıldığını vurgulayarak, “Bu akşam yine güzel bir oyun ve çok değerli tiyatro oyuncularımızla bir araya geldik. Bizlere böyle güzel bir akşam yaşattıkları için teşekkür ediyorum. 14 yıl önce çıktığımız hizmet yolculuğunda vatandaşlarımızı güzel hizmetlerle buluşturmak amacındaydık ve her zaman ’Hep Birlikte Daha İyiye Daha Güzele’ demiştik ve şimdi de bu yolda çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İstanbul Meydan sahnesi tarafından bu sezon Ömer Pınar’ın yazdığı “ Vay sen misin ben olan?” isimli iki perdelik komedi oyununda Kemal Kuruçay, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın tiyatro ve sanata olan katkısına değinerek; ’’Bilecik, tiyatroda çıtayı her anlamda yükseltti. Bizler 10 yıl önce Bilecik’te küçük salonlarda oynarken bugün her şeyiyle çok güzel bir salondayız. Ben bu anlamda Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, sanatçılara teşekkür plaketlerini takdim ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.