Türk Eğitim-Sen Bilecik Şubesinden Açıklama

Haber Tarihi : 26.04.2018 15:09:50 Türk Eğitim-Sen Bilecik Şubesince eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olayları kınandı.
A +   A -

Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, yaptığı yazılı açıklamada, birçok öğretmen ve eğitim çalışanının öğrenciler ya da veliler tarafından fiziksel, sözlü, psikolojik şiddete uğradığını ifade ederek, saldırıların giderek arttığını savundu.

Eğitim çalışanlarının hakir görülmesi, horlanması, öğretmenlik mesleğinin küçümsenmesi, etkisiz ve yetkisizleştirilmesinin bugünkü tabloya zemin hazırladığını ileri süren Yel, şunları kaydetti:

''Eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti artıran unsurlardan birisi de, şiddeti uygulayan kişilerin cezalandırılmayacakları, ya da önemsenecek bir yaptırımla karşılaşmayacakları düşüncesidir. Eğitim çalışanlarına yönelik şiddete asla hoşgörü gösterilmeyeceği, aksine şiddet suçlarının mutlaka cezalandırılacağı düşüncesinin yerleştirilmesi ve kamu sağlığını bozduğu için de ayrıca cezalandırılacağı düşüncesinin oluşturulması hükme bağlanmalıdır. Zaman eğitim çalışanlarının aleyhine işliyor. Daha fazla eğitim çalışanı şiddete uğramadan, öldürülmeden önce harekete geçilmesi elzemdir.''


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !