Türk Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 174'Üncü Yılı Kutlandı

Haber Tarihi : 07.04.2019 10:59:21 Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174’üncü yıl dönümü ve Polis Haftası düzenlenen törenle kutlandı.
A +   A -

Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Törende konuşan Bozüyük İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, “Polis milletin huzur ve güvenliğinin garantisidir. İcra ettiğimiz bu kutlu görev sabır isteyen, kuvvet, dayanıklılık, fedakârlık ve metanet isteyen bir görevdir. Polis bazen merhamet duygusu ile mağdurun ve suçsuzun koruyucusu iken, bazen suçluların amansız kovalayıcısıdır. Biz polislerin en başta gelen görevi devleti aratmamak ve devletin yurdun her köşesinde var olduğunu vatandaşa hissettirmektir. Nitekim kuruluş amacımız da budur. Her türlü kanunsuzluğa, haksızlığa, vicdansızlığa, her türlü teröre karşı gece gündüz demeden Bozüyük Kaymakamı Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Osman Tekeli, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı İhsan Esel, polis memurları, aileleri ve vatandaşlar katıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !