Turnuvadan 5 Madalya İle Döndüler

Haber Tarihi : 24.09.2018 17:11:07 Bilecik’in Bozüyük Halk Eğitim Merkezi Dart kursiyerleri, Ankara’da düzenlenen dart turnuvasına damgasını vurdu.
A +   A -

Müsabakanın ilk gününde bu sezon ilk defa Yıldızlar kategorisinde yarışan sporculardan Mustafa Kılıçkaya, Yıldız Erkekler Türkiye 1. si Yıldız Kızlarda ise Erva Özyetkin Türkiye 3. sü olarak kürsüye çıktılar. Müsabakaların ikinci gününde ise yine Yıldızlar kategorisinde ilk defa yarışan Eslem Kılıç, Yıldız Kızlar da finale çıkarak tecrübeli rakibi karşında elenerek Türkiye 2. liğinde kaldı. Yaptıkları başarılı müsabakalar sonunda Gençler kategorisinde yarışma hakkı elde eden Özcan Karagöz, bir üst kategoride Genç Erkekler Türkiye 2. si, Mustafa Kılıçkaya ise Genç Erkeler Türkiye 3. sü olarak müsabakaları beş madalya alarak tamamladılar.

Konu ile İlgili olarak açıklamalarda bulunan antrenör İsmail Torunlar, “Bozüyük Halk Eğitimi Merkezi’mizin ve Bozüyük Belediyesi İdmanyurdu Spor Kulübümüzün sonsuz destekleri ile sezona iyi hazırlandık ve iyi bir başlangıç yaptık. Dart sporuna İlgi her geçen gün artmaktadır, Bunu her yapılan turnuvada görmekteyiz. Takımımız bu sene yeni sporculardan oluşmakta, kaçan madalyalarda maç tecrübesi eksikliğini gördük. Buna rağmen madalya kürsüsünde kendimize yer bulduk. Amacımız başarılı ve güzel ahlaklı sporcular yetiştirmek ve milli takıma sporcu vermek olacaktır” dedi.