Vali Büyükakın, Başarılı Öğrencileri Makamında Kabul Etti

Haber Tarihi : 08.06.2018 12:27:55 Bilecik Vali Tahir Büyükakın, Gençlik ve Spor Bakanlığı “Kültür ve Sanat Yarışmaları” kapsamında dereceye giren öğrencileri makamında kabul etti.
A +   A -

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Arslan Yıldız, Bilecik Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Sadoğlu, Bilecik Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Hanife Kandemir ile Türkiye üçüncüsü olan Refik Aslan Öztürk Fen Lisesi öğrencileri Hulusi Can Selçik, Oktay Yaman, Kaan Batın Kolcu ve matematik öğretmeni Bağdagül Yanardağ, Vali Büyükakın’ı ziyaret etti. "Kim Bilir" adı altında gençler arası Türk Müziği-Şiir Okuma-Tiyatro ve Bilgi yarışması sonucunda başarı elde eden 14-17 yaş kategorisinde bölge birincisi olarak Türkiye finaline katılmaya hak kazanan ekip, Ankara’da düzenlenen yarışmada Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

Gençlerle sohbet eden Vali Büyükakın, "Kendilerini içtenlikle tebrik ediyorum. Her zaman canı gönülden inandığım bir şey var, o da gençlerimiz. Onlar istedikleri takdirde her türlü başarıyı elde edeceklerdir. Sevgili Hulusi, Kaan ve Oktay diğer arkadaşlarına örnek olacaklar. Gençlerimiz zamanlarını böylesi kültür, sanat ve spor aktiviteleri ile geçirmeliler” dedi.