Vali Büyükakın'dan Ziyaretler

Haber Tarihi : 21.02.2018 17:16:50 Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, sanayi kuruluşlarına ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu.
A +   A -

Vali Büyükakın Bilecik 2. Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren bir şirketi ziyaret etti. Şirket çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Büyükakın, "83 bin metrekare alan üzerine kurulu ve çoğunluğu kadın personelden oluşan şirketin üretim tesisini gezdik. Burada gördüklerimiz içerisinde bizi en fazla sevindiren kadın istihdamının fazlalığı. Bu açıdan şirketimizi ayrıca kutluyorum. Bilecik’te hizmet veren Bilecik’in markası olan şirketimiz üretiminin yüzde 50’sini de ihraç ederek bizleri gururlandırıyor” dedi.

Ardından Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyarette bulunan Vali Büyükakın, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, şube müdürleri ve personelinin de hazır bulunduğu ziyarette, 2017 yılının değerlendirilmesi, 2018 yılı planlamaları görüşüldü. Eğitimin öncelikli ve önemli bir alan olduğuna dikkat çeken Vali Büyükakın "Geleceğimiz için, bugünümüzü iyi yetiştirmek, eğitmek zorundayız. Eğitim, üzerinde titizlikle durduğumuz konuların başında geliyor. Çocuklarımıza, gençlerimize iyi bir eğitim, iyi koşullar sunmakla yükümlüyüz. Çok şükür ilimiz bu açıdan iyi durumda. Okullarımız sorunsuz şekilde hizmet veriyor. Sosyal projelerle öğrencilerimize farklı imkanlar sunuluyor. Çalışmaları dolayısıyla müdürümüzü ve ekibini tebrik ediyorum" dedi.