Vali Büyükakın'ın YKS Mesajı

Haber Tarihi : 29.06.2018 15:54:42 Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilere başarılar diledi.
A +   A -

Vali Büyükakın, yayımladığı mesajında, YKS'nin gençlerin gelecekte hedefledikleri mesleğe ulaşması açısından sınavın büyük önem arz ettiğine vurgu yaparak, sınavlara sıkı bir şekilde hazırlanan ve aynı zamanda motivasyonunu yüksek tutmaya çalışan öğrencilerin, emeklerinin karşılığını alabilmelerini ve yıllardır edindikleri bilgi ve birikimlerini sınava yansıtarak, başarılı olmalarının en büyük dilekleri olduğunu ifade etti.

YKS'nin eğitim hayatındaki önemli dönüm noktalarından biri olduğunun altını çizen Büyükakın, şunları kaydetti:

''Ruh ve beden sağlıkları her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmadan bu sınava her türlü endişe ve kaygıdan uzak olarak girmelisiniz. Sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak yol aldığınız şu günlerde heyecanınızı yürekten paylaşıyorum. Kendinize güvendiğiniz sürece aşamayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum. Yıllardır hazırlandığınız bu sınavda güzel bir neticeyi alarak, üniversite hayallerinizi gerçekleştireceksiniz. Bizim güvencemiz ve geleceğimizsiniz. Hayatın çok uzun süren ve umutsuzluğa düşülmemesi gereken bir süreç olduğunu unutmamalısınız. Her şeyin gönlünüzce ve güzel olmasını diliyorum.''

Büyükakın ayrıca, YKS girecek öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamaması için il genelinde çeşitli ek tedbirlerin alındığını bildirdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !