Vali Şentürk, Hafızlık Kursu Öğrencilerle İftar Açtı

Haber Tarihi : 18.05.2019 13:40:53 Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Osmanlı Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an kursundaki öğrencilerle birlikte iftar açtı.
A +   A -

Bilecik İl Müftüsü Necati Akkuş ve Kur’an kursu yetkililerinin de katıldığı iftarda Vali Şentürk, 82 milyonluk ülkede 150 bin hafızın arasında yer alacak çocukların, hafızlık eğitimlerinin yanında eğitim öğretimlerine de devam ettiklerini söyledi.

Öğrencilere nasihatlerde bulunan ve hafızlık eğitiminin önemine değinen Vali Şentürk, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın hem eğitimde, hem de dini bilgiler konusunda donanımlı yetişmeleri gerektiğine inanıyorum. Burada hayatın bir döneminde mutlaka gerekli olacak konular öğretiliyor. Çok zeki olan değil, çok çalışan başarılı olur. Küçük yaşta hafız olmanız önemli. Bu yoğun eğitim temponuz, bundan sonraki eğitimin her aşamasında ve hayatınızda da sizlere kolaylık sağlayacaktır. Öğrendikleriniz hayatta sizlere faydalı olacaktır. Yaşamın kıymetini bilmek gerekir. Anlamak için görmek lazım. Buralarda öğrendiklerinizi unutmamak için sağlam temel oluşturmalısınız. Pırıl pırıl çocuklarsınız. Burada kuracağınız güzel arkadaşlıkları devam ettirin” ifadelerine yer verdi.

İl Müftüsü Akkuş ise, 41 öğrencinin hafızlık eğitimi aldığını bildirdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !