Vergi Dairesi Yeni Binasına Taşınacak

Haber Tarihi : 18.10.2017 17:39:02 Bozüyük’de uzun yıllar hizmet veren Vergi Dairesi Müdürlüğü, artık yeni binasında hizmet verecek.
A +   A -

4 Eylül Mahallesi’nde Osmanlı Camii’nin yan tarafındaki 2 bin 400 metrekare alan üzerine inşaa edilen yeni Vergi Dairesi, zemin üstü 3 kattan oluşuyor. İnşaat çalışmaları tamamlanan yeni bina için büro malzemelerinin beklenildiği ve bina içi donanımın yapılmasının ardından önümüzdeki günlerde taşınma işleminin yapılacağı belirtildi. Vergi Dairesi’nin yeni binasına taşınmasıyla birlikte mükelleflere daha geniş ve modern ortamlarda hizmet sunulacağı kaydedildi. Çevre düzenlemelerinin de yapılmasıyla yeni hizmet binasının görsel açıdan da hazır hale geleceği aktarıldı.

Bozüyük’de hizmet veren eski Vergi Dairesi, 1980’li yıllardan bu yana vatandaşların hizmetindeydi. Kurumun yeni binasına taşınmasının ardından şehir merkezinden ayrılacak olan Vergi Dairesiyle ilgili olarak vatandaşlar ulaşım noktasında sıkıntı yaşayacaklarını söylediler. Vatandaşlar, “Vergi Dairesi gibi bir kurum şehir merkezinde daha ulaşılabilir bir yerde olsaydı daha iyi olurdu. Ancak büyüklerimiz öyle düşünmüş öyle uygun görmüşler. Biz vatandaş olarak her zaman olduğu gibi yine çile çekmeye devam edeceğiz. Şimdi de vergilerimizi ödemek veya işlemlerimizi halletmek için neredeyse şehir dışında sayılabilecek bir yerde olan Vergi Dairesinin yolunu tutacağız" dediler.