Yazar Mustafa Akgün Bilecik'e Hayran Kaldı

Haber Tarihi : 03.08.2016 17:06:59 Bilecik’te bulunan Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, ülkemizin birçok köşesinden gelen misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
A +   A -

Tarihteki birçok değerli isim ve konu hakkında önemli eserler ortaya koyan Araştırmacı Yazar Mustafa Akgün, Bilecik’e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında; Şeyh Edebali Türbesi ile Bilecik Belediyesi tarafından kentte kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini gezdi. Tarihe yön vermiş önemli isimlerden Şeyh Edebali, Ertuğrulgazi ve Osmangazi hakkında birçok değerli kitabı kaleme almış Araştırmacı Yazar Mustafa Akgün, Bilecik’e gerçekleştirdiği ziyarette kentte hayran kaldığını belirtti.

Söğüt Müftüsü Mehmet İnhisar Müftüsü Yusuf Savuran ve Ertuğrulgazi Mescidi ile bazı cami imam hatiplerinin de hazır bulunduğu ziyarette; Bilecik Belediyesin’de Görevli Arkeolog Ertuğrul Gündüz, konuklara rehberlik etti. Türbede dua ettikten sonra Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ni gezen Akgün, kentte yapılan eserlere duyduğu hayranlığı ifade etti.

Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar olan Bilecik’in son dönemdeki gelişimi ve değişimine değinen Akgün, çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti.

Öte yandan, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridindeki bilgi ve figürleri detaylı şekilde inceleyen Akgün, yetkililerden bilgi aldı.