'Yetenek Taraması Ve Spora Yönlendirme' Projesinin İkinci Etabı Başladı

Haber Tarihi : 18.10.2018 13:27:10 Bilecik’te "Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme" projesinin ikinci etabının startı verildi.
A +   A -

Sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etabı Bilecik’te başladı.

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Atatürk Spor Salonunda başlayan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme projesini yerinde inceledi.

15 Ekim-9 Kasım 2018 tarihleri arasında devam edecek olan proje il ve ilçeler dahil, okullarda eğitim alan 3’üncü sınıf öğrencilerinden yaklaşık 2 bin 473 kişi yetenek taramasına alınacak. Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinde yetenekli öğrencileri belirlemek amacıyla Bilecik Atatürk Spor Salonunda kurulan parkurda alanında uzman beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler tarafından ölçümler yapılıp, ölçüm sonuçları bilim kurulu tarafından değerlendirilmeye alınıyor.

Değerlendirme sonucunda yetenekli öğrencilere temel spor eğitimleri verilerek, branşlara yönlendirilecek ve ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek sporcular yetiştirilecektir.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !