YÖK Üyesi Gündoğan'dan Üniversite Ziyareti

Haber Tarihi : 11.05.2019 13:16:47 Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, YÖK’ün çalışmaları hakkında bilgi vermek ve akademisyenlerle fikir alışverişinde bulunmak üzere Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesini ziyaret etti.
A +   A -

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, rektör yardımcıları, dekanlar ve bölüm başkanlarının katıldığı toplantıda yüksek öğretime ilişkin son rakamları paylaşan Gündoğan, 2018-2019 akademik yılında Türkiye’de üniversite sayısının 206’ya ulaştığını, toplam öğrenci sayısının 7 milyon 728 bin 833 olduğunu, toplam öğretim üyesi sayısının 81 bin 627, toplam öğretim elemanı sayısının ise 166 bin 801 olduğunu ifade etti.

Konuşmasında yüksek öğretim sistemindeki yapısal gelişmelerden bahseden Gündoğan, YÖK’ün öncelikli alanlar olarak belirlediği, Bölgesel Kalkınma ve Araştırma Odaklı Üniversitelerde Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK), Hedef Odaklı Uluslararasılaşma ve doktoralı insan kaynağının nitelik ve nicelik olarak artırılması amacıyla hayata geçirilen 100/2000 Doktora Bursu konularında bilgi verdi.

Toplantı, Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş tarafından Gündoğan’a üniversitenin anı tabağı hediye edilmesiyle sona erdi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !