Yüzme Öğrenerek Ortaokula Başlayacaklar

Haber Tarihi : 15.05.2018 14:39:31 Bilecik Valiliğince sporun tabanda yaygınlaştırılması ve daha fazla sporcu yetiştirilmesi amacıyla ilkokul öğrencilerine yönelik başlatılan proje hayata geçirildi.
A +   A -

Bilecik Valiliği tarafından ilkokul öğrencilerine yönelik hazırlanan "Öğrenciler Yüzme Öğrenerek Ortaokula Başlayacak" projesinin açılışı yapıldı.

Valilik koordinasyonunda, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında, ilkokul öğrencilerinin sportif faaliyetlere katılması amacıyla imzalanan protokol kapsamında 4. sınıf öğrencisi 800 çocuk yüzme kurslarına başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projede ilkokulları baz aldıklarını ve belli kurumlarla işbirliği içinde olduklarını söyledi.

İlkokul 1. 2. ve 3. sınıf öğrencilerine temel spor ve jimnastik eğitimi ile 4. sınıf öğrencilerine de ''Yüzme bilmeyen kalmayacak'' sloganıyla eğitim vereceklerini anlatan Yıldız, ''Temel amacımız, sağlıklı nesil yetiştirmek. Nesillerimizi hem teknoloji bağımlılığından uzak tutmak hem de sporun güzelliklerini göstermek istiyoruz. Öğrencilerimizi spor yapmaya teşvik etmek en büyük hedefimiz. Projemizle güzel geri dönüşler elde ettik. Böylece ülkemize başarılı sporcular yetiştiriyoruz.'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından düzenlenen yüzme yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Acır ve Aslan Yıldız tarafından madalya verildi.